KONST / Ramar / Ram 7884763
nr 788 4763
Ram
förgylld, nyrokoko, ramens innermått: 43x35
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 29 oktober 2012
kl 18:58:38
200 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik